Sevgili Gençler;

 

 

Eğitim, bir milletin medeniyet mücadelesindeki sıralamasını belirler. Eğitimsiz milletler eğitilmiş milletlerin sömürgesi olmaya mahkumdur. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olmak için eğitimli bir nesil yetiştirmek mecburiyetindedir. Bu noktada sizlere, bizlere ve devletimize düşen görevler vardır. Sizler, daha çok çalışmalı ve üretmelisiniz. Bizler, sizlere daha iyi çalışma ortamları, ruhsal ve bedensel gelişimlerinizi daha sağlıklı tamamlama imkanları oluşturmalıyız. Devletimiz en modern eğitim model ve teknolojilerini geliştirmek, en yetkin eğitim elemanlarını yetiştirmek zorundadır. Düşünen, sorgulayan, rekabetçi, edindikleri istendik davranışları iş ve toplum hayatında uygulayan bireyleri yetiştirmek durumundadır. Sistemleri ortak bir akılla iyi hesaplayarak iyi zamanlayarak iyi bilgilendirerek oluşturmalıdır.

Devletimiz, yıllardır siz gençlerimizi bir eleme ve sıralama sınavına tabi tutarak bir üst öğretim kumuna yerleştirmektedir. Her bireyin okula başlarken sonunda nelerle karşılaşacağını bilmesi en doğal hakkıdır. Okulun sonuna gelmiş öğrenciyi, öngöremediği veya bilmediği bir değerlendirmeye tabi tutmak doğru değildir. Tırnak içinde, maç başladıktan sonra kurallar değişmemelidir.

Bu yıl 12 Mart 2017 de yükseköğretime geçiş sınavı, 10–11–17–18 Haziran 2017 tarihlerinde ise lisansa yerleştirme sınavları yapılacaktır. Geçen sene yaklaşık 2.256.000 arkadaşınızın YGS’ ye başvurduğunu biliyoruz. Bu sayı muhtemelen daha yüksek olacaktır.

Bu sene:

240.000 sıralamasının altında olan öğrenciler eğitim fakültelerine tercih yapamayacaklardır. Sınava başvuran öğrencileri dikkate alırsak, yaklaşık % 10’luk dilimin altında kalan öğrenciler öğretmenlik programlarına yerleşemeyeceklerdir.

Meslek liseleri mezunları ön lisans programlarına sınavsız geçiş yapamayacaklardır. Ancak ek puanlı YGS sonuçları ile geçiş yapabileceklerdir.

İlahiyat fakültelerine YGS puanları ile geçiş kaldırılmıştır. Bundan böyle Ancak LYS puanlarıyla İlahiyat fakültelerine geçiş yapılabilecektir.

Her öğrencimizin bu yeni durumu göz önüne almaları ve hazırlıklarını buna göre yapmaları gerekmektedir. Yeni değişiklikler hakkında uzmanımızdan destek alabilirsiniz.
Sevgiyle kalın.

Sevgili Gençler; - ulkum eğitim kurumları , nilüfer bursa , osmangazi ülküm eğitim kurumları
Eğitim, bir milletin medeniyet mücadelesindeki sıralamasını belirler. Eğitimsiz milletler eğitilmiş milletlerin sömürgesi olmaya mahkumdur
Eğitim, bir milletin medeniyet mücadelesindeki sıralamasını belirler. Eğitimsiz milletler eğitilmiş milletlerin sömürgesi olmaya mahkumdur